Нефтохимик ще играе в Австрия мачовете си от Шампионската лига

0
-
-

Мъжкият волейболен първенец на България Нефтохимик 2010 ще изиграе два квалификационни турнира от Шампионската лига, които ще се проведат от 26 септември до 2 октомври в Австрия. Това съобщиха от ръководството на волейболния клуб.

Тази формула, вместо мачове с разменено гостуване, е била приета днес от шефовете на трите отбора в група „D“.

Нефтохимик ще срещне Динамо (Москва) с Цветан Соколов в състава и австрийския Задруга.

Победителят ще продължи в следващата фаза от Шампионската лига. Вторият и третият в класирането ще останат да играят във втория по сила европейски клубен турнир, този на CEV.

Отборите ще се срещнат по системата всеки срещу всеки по два пъти на двата турнира от 26 септември до 2 октомври.

Класираният на второ място ще има за съперник чешкия Дукла (Либерец). Третият ще се изправи срещу сръбския Пожаревац.