Нефтохимик отстрани Локомотив в 5-геймов трилър с много нерви и червен картон

0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Отборът на ПСК Локомотив отпадна на 1/4-финалите за Купата на България. Пловдивчани загубиха в петгеймов трилър, като допуснаха обрат от Нефтохимик от 2:0 за крайното 2:3 гейма. “Черно-белите” демонстрираха мъжка и борбена игра, но отстъпиха пред шампионите.

Първата част бе много драматична и напрегната. Играчите на ПСК Локомотив демонстрираха по-стабилна игра и след 32:30 точки поведоха заслужено за 1:0.

Вторият гейм бе отново за пловдивчани! “Черно-белите” затвърдиха отличните впечатления и поведоха на шампионите за 2:0 след 25:22 точки.

Гостите от Бургас започнаха силно в следващата част и дръпнаха с 1:6 точки в самото и начало. Пловдивчани съумяха да намалят разликата и стигнаха до 22:23 точки, но отстъпиха с 22:25.

В четвъртата част нервите взеха връх, като жълт картон получи Гаджанов от Локомотив, а червен бе даден на Братоев от гостите, което донесе точка и сервис за домакините. В крайна сметка бургазлии изравниха на 2:2 след 21:25 и така се стигна до тайбрек.

Решителната част бе за гостите – 15:11, което ги прати във финалната четворка заедно с Монтана, Хебър и Добруджа.