На „Армията“ забравиха как се вкарват дузпи!

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София отбеляза само една от последните 4 дузпи, които получи в своя полза – в първия кръг на шампионата Юрген Матей се разписа срещу ЦСКА 1948. В края на миналия сезон Жорди Кайседо пропусна срещу същия съперник, а повтори упражнението и срещу Пирин в петия кръг на тази кампания.

Срещу Славия Греъм Кери пропусна първи наказателен удар, откакто пристигна на „Българска армия“ през лятото на 2019-а. Преди това той се бе разписал срещу Осиек, Левски, Локомотив Пловдив и Лиепая.

Жорди Кайседо се разписа във всяка от първите 4 срещи на ЦСКА-София в първенството.

Карло Мухар и Калоян Кръстев записаха официалните си дебюти за ЦСКА-София.

Юрген Матей продължава да не е изпуснал нито минута от началото на сезона за армейците -11 мача, 1050 минути и 2 гола.

Над една календарна година и 28 шампионатни мача след трансфера си от Славия в ЦСКА-София Георги Йомов все още не е открил головата си сметка с екипа на червените. За сметка на това фланговият футболист има по 3 попадения в евротурнирите и турнира за Купата на България.

Срещу Славия Амос Юга, който бе заменен в 49-ата минута, не си изкара жълт картон за пръв път от началото на сезона. Той получи официално предупреждение във всеки от първите 3 двубоя на армейците в елита.

Във втори пореден мач между ЦСКА-София и Славия на „Българска армия“ пада гол в допълнителното време на срещата. През изминалата кампания автогол на Венцислав Бенгюзов донесе минимална победа на армейците, а през тази – попадение на Мартин Атанасов оформи крайното 1:1./ „Тема спорт“