Монтана спечели купата на България при жените

0
montana jeni
-
-

Отборът на Монтана 2003 е носителят на Купата на България при дамите през сезон 2017/18, след като тази вечер момичетата на Стефан Михайлов се наложиха във финала над Берое (Стара Загора) със 76:65 (26:13; 20:24; 15:17; 15:11).

Цветомира Шаренкапова беше над всички в селекцията на победителките – 26 точки, а Христина Иванова и Виктория Стойчева добавиха съответно по 19 и 11 точки.

Теодора Динева беше най-резултатна за старозагорки – 18 точки, а Гергана Иванова и Габриела Костова приключиха с по 14 точки.

Двубоят започна равностойно, като до средата на първата четвърт резултатът бе равен – 11:11, но след това, символичните гостенки от Монтана вдигнаха оборотите и бързо успяха да натрупат двуцифрен аванс – 26:13, като с основна заслуга беше триото Шаренкапова-Димитрова-Желязкова.

Старозагорки се опитаха да отговорят на предизвикателството с агресивна защита в началото на втория период, като усилията им донесоха резултат, след като устремът на Монтана бе спрян, а под другия кош баскетболистките на Берое бяха почти безгрешни и се върнаха в мача – 34:39 при 2:22 минути до почивката. Щабът на Монтана 2003 взе прекъсване, като наставленията на Стефан Михайлов бяха чути и на почивката „сините“ отново имаха по-комфортна преднина – 46:37.

През третата четвърт играта отново бе изключително равностойна, като разликата в полза на Монтана 2003 се запази почти непроменена – 61:54 и всичко трябваше да се реши в последната четвърт.

В решителните десет минути символичните гостенки отново показаха по-висока концентрация и 4:05 минути преди финалната сирена преднината им отново бе двуцифрена – 71:60. Това до голяма степен реши всичко в този двубой, като в оставащото време двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 76:65 в полза на Монтана 2003.