Мартин Камбуров влезе завинаги в историята! Берое повали 10 от Царско село (ВИДЕО)

0
-
-

Берое победи Царско село в мач от VII кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци домакините се наложиха с минималното 1:0. За успеха допринесе и фактът, че гостите играха повече от половин час с човек по-малко, след като в 55-ата минута Бандаловски получи червен картон.

Двубоят пък ще остане в историята с попадението на Мартин Камбуров. То бе под №254 за него в елита, с което изпревари Петър Жеков на върха във вечната голмайсторска ранглиста.

В 10-ата минута Камбуров бе изведен сам срещу вратаря. Той обаче се засуети и позволи да му отнемат топката.

5 минути по-късно мощен шут на Сашо Александров профуча покрай лявата греда.

В даденото продължение Берое на два пъти можеше да открие резултата. Първо Василев преодоля отляво Сашо Александров и намери в наказателното поле Лебон. Шутът на последния обаче мина над напречната греда.

Веднага след това Лебон стреля под гредата. Янко Георгиев обаче демонстрира чудесен рефлекс и изби.

Беоре можеше да поведе по-малко от 120 секунди след началото на втората част. Тунгара проби отдясно и пусна успореден пас. Камбуров спря пред вратарското поле за Фуртадо. Ударът на последния обаче бе избит от Балтанов току преди топката да влети в мрежата.

Само 2 минути след това Омар Сако засече с глава центриране в наказателното поле. Янко Георгиев обаче със страхотна намеса успя да запази нулевото равенство.

В 55-ата минута Царско село остана с човек по-малко. Мартин Камбуров се откъсваше сам срещу вратаря, когато бе фаулиран в гръб от Иван Бандаловски. За провинението си футболистът на гостите получи директен червен картон.

В 74-ата минута Берое поведе с гол, който ще остане завинаги в историята на родния футбол. Попадението бе реализирано от Мартин Камбуров, който се възползва от ужасяваща грешка на Янко Георгиев. Вратарят на успя да изрита напред върната към него топка. Опитният стрелец се възползва максимално от това и с левия крак прати топката в опразнената врата за 1:0. Попадението пък бе под №254 в родния футболен елит за Камбуров. Така той изпревари с един гол легендата на ЦСКА – Петър Жеков – и вече голмайстор №1 във вечната ранглиста.

В 88-ата минута Царско село можеше да шокира своите домакини. Миси Мезу бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе избит от Нордин Бакер.