Лудогорец с рекордна победа на „Герена“! „Сините“ забравиха какво е да вкарат на „орлите“

1
Снимка: ludogorets.com
-
-

Шампионът на България Лудогорец записа най-голямата си победа на стадион “Георги Аспарухов” срещу Левски. “Орлите” победиха с 3:0 “сините” в дербито от 24-ия кръг на Първа лига.

Това е най-тежката серия в историята на Левски, който няма победа от август 2016 година, срещу даден противник. По-притеснителното е, че вече в шест поредни мача на своя стадион Левски няма дори отбелязан гол срещу “зелените”, а към тях като добавим и 120-те минути за Купата на България преди година, цифрата е стряскаща.

Последното попадение, което играч на “сините” вкара във вратата на “орлите” на “Герена”, е на Давид Яблонски през май 2017 година, когато бе точен в 31-ата минута при поражението с 1:3. Така официално 719 минути вратата на Лудогорец остава “суха” в София срещу гранда, който записа първа загуба през тази пролет в шампионата. „Сините“ са девети с 28 точки.