
Тези пари са минимумът, с който „орлите“ ще напуснат евротурнирите
Лудогорец си гарантира 7,5 милиона евро от влизането в групите на Лига Европа, съобщават от европейската централа. „Орлите“ играха с Динамо Минск, Риека и Ференцварош в трите кръга на Шампионската лига, а впоследствие си осигуриха ЛЕ с успеха над македонския Шкендия.
Тези пари са минимумът, с който „орлите“ ще напуснат турнирите. Всяка победа в групите ще донесе на Лудогорец 450 000 евро, а равенството е оценено на 150 000 евро. Бонусът за класиране между първо и осмо място е 600 000 евро, а за 9-16 е 300 000 евро.
Най-много пари с влизането в групите си е осигурил Фенербахче – 16,9 милиона евро. На другия полюс е белгийският Генк с 5,6 милиона евро. На второ място по приход е Рейнджърс, а на трето е Рома.
Манчестър Сити пък е отборът, гарантирал си най-много пари с участието в групите на Шампионската лига – 64,3 милиона евро, докато с най-малко е Кайрат – 20,5 милиона евро./ „Мач Телеграф“