Локо (Сф) устиска скъпоценна победа над 10 от Ботев (Вр) и докосва спасението (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg
-
-

Локомотив (София) победи Ботев (Враца) в първи мач за двата отбора от долната четворка на втората осмица в Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „железничарите“ се наложиха с 1:0. За успеха спомогна и фактът, че в края на първото полувреме гостите останаха с човек по-малко, заради червен картон на Ивайлов.

Със спечелените 3 точки „червено-черните“ вече могат да дишат много по-спокойно, тъй като докосват спасението. Столичани събраха 28 точки, докато Пирин (Бл) е с една по-малко, Ботев (Вр) – с 22, а последният Царско село е с 19.

В 5-ата минута Симеон Славчев с отличен пас изведе в наказателното поле Селсо Рапосо, който стреля от движение по диагонала. Костов обаче плонжира и улови сигурно.

Гостите отговориха 180 секунди по-късно. Юлиан Ненов шутира извън наказателното поле силно, но и неточно.

В 16-ата минута Ботев по чудо не поведе. Виктор Василев изведе Юлиан Ненов сам срещу вратаря. Капитанът на врачани шутира по диагонала, но Любенов някак успя да избие с крак.

Локомотив поведе в 33-ата минута. Димитър Митков достигна топката на самата аутлиния и я върна назад към Мики Орачев, който центрира отлично. Селсо Рапосо пък засече неспасяемо с глава пред вратарското поле за 1:0. Положението бе разгледано внимателно с ВАР, тъй като имаше съмнения, че топката е излязла в аут, преди да бъде стигната от Митков. Положението обаче бе редовно, а голът – зачетен.

В 41-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Чавдар Ивайлов фаулира в гръб Божидар Кацаров, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

От отсъденото нарушение пък Локо можеше да удвои аванса си. Мики Орачев центрира в наказателното поле. Пламен Крачунов засече с глава, но Костов успя със сетни сили да избие.

180 секунди по-късно Октавио изстреля истински снаряд от далечна дистанция. Красимир Костов обаче отново показа класа и предотврати второ попадение за „червено-черните“.

В 63-ата минута, от границата на наказателното поле, Октавио отправи топовен удар от въздуха. Костов обаче за пореден път се прояви на висота, успявайки да избие.

В 83-ата минута Ненов центрира от фал. Браян Переа засече с глава от непосредствена близост, но неточно.

До края на мача Ботев натисна сериозно, макар и с човек по-малко. На моменти пък „червено-черните“ чистиха панически, но въпреки това успяха да устискат скъпоценната победа.