Левски отнесе Пирин! Младок се развихри, Бари пак вкара (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Пирин в мач от XII кръг на Първа лига. Пред празните трибуни на „Герена“, заради наказание на „сините“, възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 3:0.

В 16-ата Георги Миланов и Билал Бари направиха много добро двойно попадаване. Ударът на първия от границата наказателното поле, обаче бе спасен от Хенгелман.

В 25-ата минута Левски поведе. Георги Миланов с прекрасен пас изведе Марин Петков сам срещу вратаря. Младокът овладя на гърди, обърна се и прониза дебютиращия страж на гостите Хенгелман. Попадението първоначално бе отменено заради засада. След консултация с ВАР обаче, явно се видя, че такава няма и „сините“ излязоха напред в резултата – 1:0.

В 37-ата минута Радослав Цонев проби индивидуално и стреля по земя извън наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В 56-ата минута Пирин можеше да изравни с първата си по-сериозна ситуация в мача. След центриране в наказателното поле, Брахими свали с глава. Станислав Костов стреля от въздуха от границата на наказателното поле, но топката разтресе напречната греда.

В 63-ата минута Левски удвои аванса си. Радослав Цонев центрира от корнер, а Марин Петков засече от вратарското за 2:0, реализирайки втория си гол в мача.

В 71-ата минута „сините“ можеха да стигнат и до трето попадение. Борислав Цонев изведе Здравко Димитров сам срещу вратаря. Крилото стреля над Хенгелман. Точно преди топката да влети в мрежата обаче, Петър Занев успя да я отклони и тя срещна напречната греда.

В 82-ата минута Димитър Костадинов бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Борислав Цонев отправи добър фалцов удар с десния крак. Хенгелман обаче изби отиващата под гредата топка в корнер.

В последната минута на редовното време Левски оформи класиката в резултата. Хенгелман не успя да изчисти изритана напред топка. Билал Бари се възползва и с удар извън наказателното поле намери празната врата за крайното 3:0.

В добавеното време и Георги Миланов прати топката в мрежата на Пирин, засичайки с глава центриране от корнер. Попадението обаче бе отменено заради нарушение на полузащитника на „сините“.