Левски отнесе Ботев Пд и нахлу в Топ 6 (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи с 2:0 Ботев (Пд) в мач от XVIII кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. Успехът позволи на „сините“ поне временно да влязат челната шестица на класирането.

Левски поведе още в 6-ата минута. Радослав Цонев центрира от фал. Гьоко Зайков се извиси на ъгъла на вратарското поле и с глава засече неспасяемо по диагонала за 1:0.

180 секунди по-късно Билал Бари нахлу вляво в наказателното поле и пусна на границата на вратарското поле за Марин Петков. Младокът засече от движение, но над вратата.

В 14-ата минута Иван Горанов проби отляво и намери на границата на наказателното поле Радослав Цонев, чийто шут обаче беше доста неточен.

В 28-ата минута Янсон бе на път да сгреши фатално със слабо връщане към вратаря. Билал Бари успя току пред стража да чукне леко топката, но Аргилашки изби.

60 секунди по-късно Неделев стреля мощно от 30-ина метра. Михайлов обаче внимаваше и изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

През втората част гостите излязоха преобразени, като правеха висока преса и затрудняваха “сините”.

В 49-ата минута Янсон изведе Па Конате сам срещу Михайлов, но левият халф-бек стреля покрай гредата. Последва нов удар на Рабей, но Михайлов пак спаси. Между двете положения за пловдивчани, Борислав Цонев пробва късмета си от пряк свободен удар, но коженото кълбо падна малко над горната греда.

В 62-ата минута след добра контраатака Краев намери Димитров, който стеля силно с левия крак, но Аргилашки изби топката, която отиваше под горната греда.

Гьоко Зайков можеше да удвои щастливите си мигове в днешното дерби, след като в 66-ата минута отново успя да стреля с глава при добро центриране от негов колега. Този път насочването му беше слабо и лесно уловено от Аргилашки.

Възпитаниците на Станимир Стоилов издебнаха поредна грешка в състава на Ботев и го наказаха с второ попадение в 79-ата минута. Дилан Мертенс не успя да положи успешно начало на пловдивска атака, поради което Здравко Димитров набързо спечели „синьо“ предимство в полето на „канарите“. Крилото пусна вдясно за тичащия с него Боби Цонев, който с плътен шут не остави шансове на Аргилашки за 2:0. Плеймейкърът отпразнува гола си с ръце зад ушите си, провокирайки критиците му, твърдящи през последните седмици, че не се намира в достатъчно добра форма.

След този гол реално Левски затвори мача и в следващите минути той се доиграваше.