Левски на Мъри няма спирачки, удари и Славия! Кръстев посече бившия си отбор с фамозен гол (ВИДЕО)

0
-
-

Левски продължи серията си победи и срещу Славия. В мач от предпоследния кръг на плейофната фаза на Първа лига, игран на стадион „Александър Шаламанов“, „сините“ се наложиха с 2:1.

Двубоят започна с натиск на Левски. Бари даде отличен успореден пас за Уелтън, който от чиста позиция не успя да засече добре.

В 8-ата минута дойде и първият точен удар. Той бе отправен извън наказателното поле от Уелтън. Вуцов обаче с лекота улови отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 37-ата минута Иван Минчев стреля силно от ъгъла на наказателното поле, но Николай Михайлов изби сигурно.

60 секунди по-късно Левски поведе. Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно. На 2 метра пред вратарското поле пък Илиян Стефанов засече неспасяемо с глава за 0:1.

Във 2-ата минута на даденото продължение „сините“ организираха бърза контра, при която имаха числено предимство петима на трима. Филип Кръстев обаче реши да действа индивидуално и, вместо да подаде на свой съотборник, шутира неточно.

Славия изравни в 62-ата минута. След редица грешки в защита, поантата беше фал на Филип Кръстев срещу Иван Минчев в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата Георги Вълчев бе безкомпромисен за 1:1.

В 82-ата минута Левски можеше да възстанови преднината си. Бари отне от Зайков, нахлу в наказателното и, вместо да подаде на свой съотборник, стреля много неточно.

60 секунди по-късно обаче „сините“ отново поведоха. Филип Кръстев с великолепен удар от границата на наказателното поле прехвърли съвсем леко излезлия пред голлинията си Вуцов, пращайки топката от вътрешната страна на лявата греда за 1:2.