Левски измъчи всички,но не успя да бие Ботев Враца(ВИДЕО)

0
-
-

Левски и Ботев Враца играят при резултат 0:0 в двубой от 8-ия кръг на efbet Лига.

Гостите не се забавиха и още в първата минута стреляха към вратата на Николай Михайлов. Борислав Цонев извърши грешка при разиграването, от която Даниел Генов се възползва веднага и шутира към вратата на Николай Михайлов. Опитът обаче бе неточен и топката премина покрай вратата на домакините. Тежък сблъсък с участието на Борислав Цонев наложи влизането на медицинския екип. Халфът на „сините“ бе изнесен на носилка и бе заменен от Симеон Славчев.

В 19-ата минута Стивън Петков се освободи от противниковата защита и стреля с глава от близка дистанция, но Красимир Костов отрази и опази вратата си от ранно попадение. След четвърт час игра топката се озова в мрежата на Ботев Враца, но попадението на Стивън Петков бе отменено заради засада.

Ботев Враца отвърна с удар на Илия Миланов, който преодоля Паулиньо и стреля опасно от границата на наказателното поле, но Михайлов изби топката. В 35-ата минута „синята“ защита проспа мощния удар на Домовчийски към вратата на Михайлов и само късметът опази вратата му от гол.

Последните 10 минути от първата част бяха минорни и двата тима влязоха в съблекалните при резултат 0:0 на почивката. Втората част започна с удар на Симеон Славчев, който стреля с десния крак, но топката прелетя високо над вратата на гостите.

Последваха нови две принудителни смени, този път в лагера на гостите. Първо се контузи Илия Миланов, а след него терена напусна и Ивайло Михайлов.