Летящ старт за Ангел Стойков! 10 от Монтана повалиха Беласица (ВИДЕО)

0
balgariq u19 kosovo u19 58
-
-

Монтана победи с 2:1 като гост Беласица в мач от XXI кръг на Втора лига. Двубоят се проведе на стадиона в Симитли. Успехът за „сините“ е изключително ценен в битката за промоция в елита, още повече, че играха повече от час с човек по-малко, след като Пройчев получи червен картон. Двубоят бе дебютен за Ангел Стойков начело на Монтана.

След по-малко от 180 секунди игра Антон Карачанаков стреля мощно от над 20 метра. Кирил Георгиев обаче реагира добре и изби.

В 28-ата минута Димитър Пройчев фаулира в центъра на терена Аспарух Смилков, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Така Монтана остана с човек по-малко.

Беласица можеше да се възползва от численото си предимство в 36-ата минута. Куфре Ета изведе чудесно на ъгъла на вратарското поле Мартин Таушанов. Петър Петров обаче успя много бързо да скъси разстоянието до съперника и да избие удара. В ситуацията капитанът на Беласица получи травма и бе принудително заменен.

В 50-ата минута далечен удар на Каменов бе уловен без затруднения от Петров.

240 секунди по-късно Смилков шутира силно от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

В ответната атака удар на Мартин Сандов премина в опасна близост до вратата.

Монтана все пак поведе в 56-ата минута. След центриране отляво, Антон Карачанаков засече от въздуха от 7-8 метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

В 69-ата минута Монтана удвои аванса си. Стефан Каменов бе фаулиран в наказателното поле от Куфре Ета, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Антон Карачанаков бе безапелационен за 0:2.

Четвърт час преди края Беласица върна интригата в мача. Димитър Буров задържа ненужно Живко Димитров в наказателното поле и Любослав Любомиров назначи изпълнение на 11-метров наказателен удар, превърнат в гол от Симеон Бояджиев – 1:2.

Секунди след попадението Аспарух Шамкалов стреля силно от дистанция, но покрай дясната греда.