„Лъвчетата“ загубиха от Швейцария! Отмениха ни гол

0
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam
-
-

Младежите на България загубиха от Швейцария в квалификационен мач от Група „Е“ на квалификациите за Евро 2023. „Лъвчетата“ на Александър Димитров отстъпиха като домакини с 0:1. Двубоят се проведе при тежки метеорологични условия, като теренът на стадион „Славия“ бе много тежък заради неспирния дъжд.

През първата част срещата бе равностойна. Малко преди нейния край, Филип Кръстев почти от аутлинията и прати топката към вратаря, който не успя да отрази добре хлъзгавото кълбо и то спря в мрежата. Съдията обаче прецени, че в момента на удара топката в излязла в аут, което бе много спорно.

В последната минута на полувремето пък гостите поведоха. Кастриот Имери изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Дамян Христов за 0:1. С това и Швейцарсците стигнаха до победата.

БЪЛГАРИЯ: 12. Христов, 6. Попов, 20. Петров, 4. Чернев, 18. Стоянов, 14. Кръстев, 8. Груев, 15. Атанасов, 19. Митков, 9. Петков, 10. Николов

ШВЕЙЦАРИЯ: 1. Сайпл, 17. Крониг, 5. Брух, 4. Стергиоу, 20. Омерагич, 22. Ридер, 6. Сохм, 8. Янкевич, 10. Имери, 7. Окафор, 14. Ндойе