Камен Хаджиев стана футболист на годината в Дунав

0
kamen hadjiev
- -

Капитанът на Дунав Русе Камен Хаджиев беше избран за „Футболист на годината“ на клуба за 2025 година. Той получи подкрепата на 91 души в анкетата сред феновете на драконите, проведена във Фейсбук.

Хаджиев ще получи отличието си по време на първата официална тренировка на отбора, воден от Георги Чиликов, преди началото на пролетния дял във Втора лига. Занятието е насрочено за 5 януари 2026 година.

В момента Дунав е едноличен лидер във втория ешелон с актив от 47 точки, след 15 победи и две равенства. Русенци имат аванс от шест точки пред втория в класирането Фратрия.

Хаджиев се присъедини към Дунав през лятото на 2024 година. Той получи и номинация за „Спортист на годината“ за 2025 година в Русе, заедно с Радослав Апостолов. Хаджиев има и 1 мач за националната гарнитура на България.

Старши треньорът Георги Чиликов пък е сред претендентите за приза „Треньор на годината“ в анкетата на вестник „Утро“ и Община Русе.

В подреждането за „Футболист на годината“ на Дунав за 2025 година второто място зае Кристиян Бойчев с 19 гласа, а трети остана Денислав Минчев с 14. Гласове получиха още Радослав Апостолов, вратарят Георги Китанов, Елисее Су, Марио Дилчовски, Билал Ел Баккали Салах и Димитър Тодоров, като феновете отбелязаха, че всеки от футболистите има принос за силното представяне на отбора през годината.