
Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев ще се довери на максимата, че когато отборът върви, промени не се правят. Моряците записаха две поредни победи – над Арда (1:0) и Добруджа (2:0) – и са амбицирани за трета – в съботното домакинство срещу Септември София, което стартира от 17:30 часа на „Тича“. След успеха над Арда едва ли ще има размествания в стартовия състав, като единствено е възможно Георги Лазаров да бъде предпочетен пред Селсо Сидни. Конкуренцията в нападение през този сезон за Илиан Илиев е сериозна, а друга алтернатива е Густаво Франса.
От началото на сезона младият талант Берк Бейхан е измъчван от контузия и това до голяма степен се отразява на халфовата линия, в която през изминалия сезон играеше главна роля. Все още не е ясно кога полузащитникът ще бъде готов за игра. Варненци обаче няма да рискуват с прибързаното пускане на терена на младежкия национал.
Черно море влиза в кръга на четвърто място в класирането, като има равен актив с третия Лудогорец, но е с мач повече от хегемоните./ „Тема спорт“