Горски извор смаза Асеновец и е новия член на Югоизточната трета лига

0
-
-

ФК Извор (Горски извор) е последният член на Трета лига – Югоизточна група, след като спечели с 4:1 баража с Асеновец, игран в събота на градския стадион в Първомай.

Така асеновградчани се провалиха в опита си за бързо завръщане във Трета лига, след като изистанаха от Спартак в прекратения шампионат в „А“ ОФГ, а днес загубиха и допълнително насточения бараж.

Асеновец поведе в 28-та миунта, когато Мутлу Алиев засече с глава центриране от фаул на Неджип Неджип. Две минути преди края на първата част, в 43-та, бившият играч на Локомотив (Пловдив) Недялко Хубенов изравни резултата. През второто полувреме в игра се появи Халибрям Кармаджъ заменил Васил Богданов, но асеновградчани допуснаха цели 3 безответно гола и така загубиха баража, изненадващо за мнозина. Новото попълнение на Извор Христо Димитров вкара втори гол, след него отбеляза и Митко Плахов. Отново ветерана Недялко Хубенов-Бай Недял, се разписа със свое второ попадение в мача и сложи край на спора.

Отборът от село Горски извор, което се намира близо до Димитровград и Хасково, всъщност е доста стойностен и разполага с добри футболисти, които са предимно от тези два града. Тимът е воден от старши треньора Живко Желев. Отборът е и финасово обезпечен, има и добра ДЮШ, като някои отбори са в челото на класирането в регионалните първенства.

В първия кръг, на 8 август, футболистите от Горски извор ще гостуват на Загорец в Нова Загора.