Гонзо по нощите: Процесът на излекуване на българския футбол ще е дълъг…

0
georgi ivanov
Снимка: bfunion.bg
- -

Президентът на БФС – Георги Иванов, напусна Националния стадион „Васил Левски“ посред нощ – около 02:00 часа. Главата на българския футбол напълно логично бе разочарован след срамното и жалко 1:6 от Турция в квалификациите по пътя към Световното първенство през 2026 г. Гонзо, както е наричан някогашният нападател, заяви, че „процесът по излекуване на българския футбол ще е дълъг“.

„Смятам, че футболистите първото показаха, че имат възможности. Второто допуснахме елементарни индивдиуални грешки. Напълно нормално е да бъде такъв резултатът, след като се допускат такива грешки“.

„Ако знаете правилата, юни месец приемаме тези за следващия сезон. Правилата не се променят, когато искаме, а когато е възможно. Четири клуба са платили таксата за четиримата българи. Ще бъде дълъг процесът, за да може да излекуваме българския футбол – каза Иванов и продължи. – Никой не може да каже колко дълъг! Неприятно е за всички. За 10 минути да ти вкарат три гола… Отборът трябва да се вдигне, да има мотивация за мача с Испания. Показахме първото полувреме, че можем да се противопоствим. С такива грешки е трудно “.

„Би трябвало (б.р. – дали отборът може да се вдигне за мача с Испания). Треньорският щаб трябва да направи всичко възможно. Паднахме се в много тежка група. Знаем, че тези квалификации са ужасни като съперници. Знаете класата на тези отбори, знаете индивидуалната класа. Каквото и да си говорим, резултатите не са добри. Понякога трябва да стигнеш дъното, за да може след това да вървиш нагоре“.

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments