0
FULHAM 2018
-
-

Отборът на Фулъм се завърна в Премиър лийг след четиригодишно отсъствие. Лондонският тим се наложи с 1:0 над Астън Вила във финалния плейоф, игран днес на “Уембли”. Възпитаниците на бившия треньор на Левски Славиша Йоканович триумфираха след силно първо полувреме и гол в 23-ата минута. В 70-ата “котиджърс” останаха с човек по-малко, но издържаха и в крайна сметка вдигнаха победоносна ръце. От своя страна Йоканович за втори път съумя да изведе тим до Премиър лийг след успех с Уотфорд.

Двата тима започна опознавателно и не бързаха с изострянето на играта. В 23-ата минута лондонският тим взе голово предимство при първото наистина добро положение. Райън Сесеньон изведе майсторски Том Керни, пускайки пас между Джон Тери и левия бек. Керни усети точно къде да насочи топката и стреля ниско по диагонала за 1:0. В 32-ата Тери не изчисти добре с глава и предостави възможност за Сесеньон – 18-годишният талант стреля с глава, но в ръцете на вратаря. В 39-ата Джак Грийлиш изпусна чудесен шанс за изравняване. Той стреля над гредата при тупкаща топка от сравнително малък ъгъл. В 42-ата “котиджърс” развиха нова хубава атака, но удар на Александър Митрович беше блокиран.