Франция ни свали на земята на Евроволей

0
-
-

Волейболистите на България допуснаха първата си загуба на Евроволей 2019, след като паднаха от домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) в 4-ия си мач от Група А пред 5021 зрители в “Сюд Дьо Франс Арена” в Монпелие.
Петлите” превъзхождаха българските волейболисти в повечето елементи и логично имаха превес още от самото начало на мача. В третата част феноменалната игра на френския разпределител Бенжамен Тонюти съвсем разконцентрира действията на българските волейболисти.
Българският тим допусна страшно много грешки в хода на мача, което допълнително улесни задачата на французите. Домакините показаха и отличен сервис, което пък даде възможност на блокадата им да работи на много високи обороти.
За България с 10 точки най-добър в мача бе Цветан Соколов.За Франция пък най-резултатен бе Жулиен Линеел с 18 точки. Стефан Бойер добави още 16, а Кевин Тили приключи с 11 точки. Успехът е четвърти за Франция на първенството.Във вторник от 20:30 часа наше време България ще изиграе последния си мач от група „А“ на европейското първенство, а съперник е тимът на Италия.