Дъното по посещаемост не е с Парагвай! Ето кой е абсолютният антирекорд

0
-
-

Контролата България – Парагвай (0:1) в четвъртък беше изгледана от едва около 500 зрители. Това е антирекорд по посещаемост на мач на националния отбор на стадион „Васил Левски“. Абсолютното дъно обаче е достигнато преди малко повече от 7 години. На 15 август 2012 г. тимът ни приема Кипър отново в контрола, но на „Герена“, като на трибуните се събират 300 души, пише „Тема спорт“. Проверката се играе на „Георги Аспарухов“ заради концерт на световноизвестната изпълнителка Лейди Гага на „Васил Левски“. България печели с 1:0 с гол на резервата Илиян Мицански в 66-ата минута. Този мач е домакинският дебют на Любослав Пенев като селекционер на отбора. Тогава и сега част от тима са вратарят Николай Михайлов и халфът Ивелин Попов, който има „честта“ да е взел участие в двата най-слабо посетени мача в историята на България.

„Трябва да бъдем реалисти. Едното крило на Парагвай струва два пъти колкото целия ни отбор. Не мога да кажа, че сме тотални аутсайдери. Преди година показахме друго лице. Исландия нямат звезди, но се класират, важен е колективът. Натрупаха се загуби и напрежение“, каза десният бек Страхил Попов след мача с Парагвай в четвъртък.