Чинков е свирил близо 3 пъти повече мачове на Левски, отколкото на ЦСКА-София

0
-
-

Съдийската комисия към БФС повери дербито ЦСКА-София – Левски на Волен Чинков. Това ще бъде втори шампионатен сблъсък между червени и сини, който международният рефер ще ръководи. Първият бе на 15 май 2018-а, когато армейците ликуваха с 3:2. Тогава Паулиньо и Костов вкараха за Левски, а точни за ЦСКА-София бяха Енрике, Малинов и Пинто в последната минута.

37-годишният арбитър през миналия сезон свири най-много мачове в кариерата си – 17, като в тях вдигна 75 жълти и 3 червени картона и отсъди цели 9 дузпи.

Интересното е, че Чинков не е свирил шампионатен мач на ЦСКА-София от 34 месеца. За последно го направи на 2 декември 2018-а, когато армейците отстъпиха с 0:1 при визитата си на Славия в „Овча купел“. В онзи двубой той вдигна 7 жълти картона, както и изгони през първата част Сашо Александров от белите. Волен обаче сряза главата на червените, след като не отсъди 2 чисти дузпи в тяхна полза.

Тази пролет пък реферът получи наряд за цели три двубоя на армейците, но за Купата на Бълга рия. В тях ЦСКА-София победи с 3:1 Черно море, след това направи 1:1 с Лудогорец в първи полуфинал (б.а. – изгони Бърнард Текпетей от разградчани в 60-ата минута), а накрая вдигна купата след финал, в който бе надвит Арда (1:0). Общо за първенство Чинков, който дебютира в елита на 10 април 2015 година с двубоя Черно море – Хасково (2:0), има 5 мача на армейците. В тях те са записали 2 победи, равенствата са 2, а загубата е една. В полза на ЦСКА-София арбитърът от столицата не е отсъждал най-тежкото наказание, а срещу червените той е свирил дузпа, която е реализирана от Тодор Неделев при равенството 1:1 на 18 ноември 2017 година. Този 11-метров наказателен удар обаче бе измислен и от „Армията“ тогава скочиха срещу рефера, който в същия мач подмина ситуация за дузпа в полза на ЦСКА-София.

Чинков е ръководил близо 3 пъти повече шампионатни мачове на Левски – 13, пише „Тема спорт“. В тях сините са постигнали 6 победи, имат едно равенство и са загубили 6 двубоя, при голова разлика 18:14. За последно той надува свирката в тяхна среща на старта на този сезон, когато губят с 1:2 от Славия на „Герена“. В полза на Левски арбитърът от столицата е отсъждал дузпи 3 пъти, а срещу сините той е дал само една.