Черноморец загря за Нефтохимик с 5 гола в дербито с Карнобат

0
DSC 1075
-
-

Черноморец взе безпроблемно регионалното дерби с Карнобат. „Акулите“ се наложиха като домакини с 5:2. Със спечелените 3 точки, воденият от Радостин Кишишев отбор събра 15 и се изкачи на трето място във временното класиране на Трета лига – Югоизток.

Следващият мач на Черноморец е градското дерби с Нефтохимик. Двата тима ще премерят сили в турнира за Купата на АФЛ. Сблъсъкът е на 25 септември (вторник), от 16:00 ч., на стадион „Лазур“.

Черноморец бе пълен господар на терена още от първия съдийски сигнал. Бургазлии успяха да поведат след само 240 секунди игра чрез Стоян Мантаров. В средата на полувремето Мустафа Мустафа бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Слави Шопов. Минутка преди да изтече полувремето, Жулиен Парушев оформи класиката в резултата.

През втората част надмощието на домакините продължи. В 55-ата минута Жулиен Парушев направи 4:0 с далечен удар, намерил долния ляв ъгъл на вратата. Само 5 минути по-късно, Парушев центрира в наказателното поле, където Мустафа Мустафа засече неспасяемо с глава за 5:0. След попадението „акулите“ видимо намалиха оборотите. Това позволи на гостите да намалят изоставането си в 77-ата минута чрез Габриел Диманов, а в даденото продължение да стигнат и до второ попадение, реализирано от дузпа за крайното 5:2.