Черноморец излъга 10 от Гигант в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец победи като домакин Гигант (Съединение) в мач от XXIV кръг на Трета лига – Югоизток. На стадион „Черноморец“ „акулите“ се наложиха с минималното 1:0. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV във Фейсбук страницата на KotaSport.com.

Гостите можеха да поведат в 5-ата минута. След центриране от корнер, Мирослав Радев отклони топката, която обаче срещна напречната греда.

Черноморец отговори в 25-ата минута. Антон Узунов се възползва от неразбирателство в защитата на Гигант и стигна до топката в наказателното поле. Мощният му изстрел обаче разтресе горната греда.

Във 2-ата минута на продължението тимът от Съединение остана с човек по-малко. Иван Скерлев задържа откъсващия се сам срещу вратаря Милен Танев и го свали на земята. За провинението си той получи директен червен картон.

Черноморец успя да се възползва от численото си предимство в края на мача. В 84-ата минута Стоян Кижев свали с глава центриране от дълбочина. Стоян Мантаров пък пред вратарското поле засече със странична ножица, неоставяйки шанс за реакция на вратаря за крайното 1:0.