Божинов вкара в дебюта си за Ботев (Вр), но не бе достатъчно за победа над Витоша (ВИДЕО)

0
vitosha botev vraca valeri bojinov
Снимка: lap.bg
-
-

Витоша и Ботев (Враца) не успяха да се победят в първи мач от VIII кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица, съперниците си размениха по едно попадение в рамките на 10 минути, за да оформят крайното 1:1.

Дебют за водения от Сашо Ангелов тим направи Валери Божинов. Бившият футболист на Ювентус не се забави много и още в 27-ата минута вкара дебютното си попадение за новия си отбор.

Срещата започна с минута мълчание в памет на четиримата футболисти на ОФК Павликени, които загубиха живота си при катастрофата в с. Горна Студена.

В 9-ата минута удар на Даниел Кутев с глава не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Котев отклони топката към вратата с гръб, но след като рикошира в тялото на защитник, топката излезе в ъглов удар.

В 24-ата минута се откри и първата възможност за Ботев, но Георгиев стреля встрани от вратата.

180 секунди по-късно, гостите поведоха. Валери Божинов откри резултата след плътен удар по земята и подаване отляво на Петър Атанасов.

Отговорът на домакините не закъсня много и в 37-ата минута равенството бе възстановено. Ивайло Лазаров получи чудесен пас по земя в наказателното поле от Даниел Кутев и с техничен диагонален удар насочи топката в обратния ъгъл на вратата за 1:1.

Само 120 секунди след това, Долапчиев стреля акробатично, но Костов изби.

В 63-ата минута Четин Седула направи фрапантен пропуск. Той засече с глава, от границата на вратарското поле, чудесно центриране на Вълчанов, но над вратата.

В 74-ата минута Вълчанов стреля с глава, но покрай вратата.

В 3-ата минута на даденото продължение, Ботев (Вр) по чудо не стигна до победата. Стоев стреля, топката се отби от защитник на Витоша и Домовчийски опита да преодолее вратаря отблизо, но стражът спаси.