Берое удари Локо (Сф)! Камбуров на гол от историята, но и с червен картон (ВИДЕО)

0
-
-

Берое победи Локомотив (Сф) в мач от I кръг на родния футболен елит. На стадион „Берое“ в Стара Загора, домакините се наложиха с минималното 1:0. Голът за успеха бе дело на Мартин Комбуров, с който той се доближи на едно попадение от славния рекорд на Петър Жеков. Голмайсторът обаче получи и червен картон в края на двубоя.

Първото полувреме бе изключително скучно, без почти нищо интересно и пред двете врати. Чак в 31-ата минута Мартин Камбуров стреля директно от фал. Топката обаче премина малко над напречната греда. А с това се изчерпа и всичко за отбелязване през тези 45 минути.

В 53-ата минута Симеон Мечев отправи силен удар от дъгата пред наказателното поле, който обаче премина над вратата.

180 секунди по-късно Берое поведе. Лебон нахлу вляво в наказателното поле и пусна успореден пас. Мартин Камбуров се хвърли на шпагат и от вратарското поле засече в мрежата за 1:0. Така той се доближи само на гол от лидера по голове във вечната ранглиста – Петър Жеков, както и на два от това да стъпи еднолично на върха.

В 71-ата минута Камбуров можеше и да изравни Жеков. Ударът му от ъгъла на вратарското поле обаче премина над горната греда.

Секунди по-късно Мики Орачев центрира отляво. Топката обаче описа странна траектория и за малко да влети в мрежата, но вместо това срещна напречната греда.

В 74-ата минута Лебон проби отляво, нахлу в наказателното поле и стреля. Любенов обаче успя да избие в корнер.

В 78-ата минута Лолала опита да изненада вратаря на домакините от неудобна позиция. Бакер обаче успя да избие отиващата под гредата топка в корнер.

120 секунди след това Берое остана с човек по-малко. Камбуров извърши нарушение срещу Кацаров, за което получи втори жълт и съответно червен картон.