Берое изпусна куп положения и бе шокиран с гол-шедьовър на Арда! „Оставка“ огласи стадиона (ВИДЕО)

0
-
-

Берое и Арда не излъчиха победител в първи мач от IX кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци домакините поведоха и пропуснаха куп положения, което се оказа фатално за тях. В 79-ата минута Жуниньо вкара гол-шедьовър за крайното 1:1.

Преди началото на срещата Берое награди Мартин Камбуров, който пренаписа българската футболна история. Нападателят на старозагорци вкара 254 гола и се превърна в реализатор номер 1 в родния елит, изпреварвайки легендата на ЦСКА – Петър Жеков. От клуба му подариха специален плакет и Златна обувка.

В 3-ата минута Серкан Юсеин се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе слаб и право във вратаря.

240 секунди по-късно Берое имаше нова възможност да поведе, макар и малко късмет.  Кийлън Лебон центрира остро от фал. Омар Камара и Алиун Фал опитаха да засекат, но се разминаха с топката. Това можеше да заблуди Караджов, който все пак плонжира и успя да избие.

В 21-ата минута дойде и първият точен удар за Арда. Той бе отправен от дистанция от Котев, но Ганев не се затрудни при улавянето на топката.

Берое поведе в 32-ата минута. След центриране от корнер, Алиун Фал засече с глава, след което закъснелият Иван Караджов го удари в рамото и футболистът на Берое падна на земята, а главният съдия отсъди дузпа. Решението на Андреев вдигна напрежението на терена, където започна побутване между почти всички футболисти. Спас Делев пък бе най-активен в словесните нападки, с което си навлече гнева на феновете на домакините. В крайна сметка до по-сериозни сблъсъци не се стигна. След преглеждане на ситуацията с ВАР, 11-метровият наказателен удар остана. От бялата точка пък Омар Камара бе точен за 1:0.

180 секунди след това старозагорци можеха да удвоят аванса си. Лебон намери в наказателното поле Юсеин, който центрира успоредно. Алиун Фал засече с глава от вратарското поле, но остана под топка и я прати доста над целта.

В 43-ата минута Фал стреля встрани от точката за изпълнение на дузпа, но покрай дясната греда.

В последната минута на редовното Лебон нахлу опасно в наказателното поле, но си скъси много ъгъл и ударът му бе неточен.

Във 2-ата минута на даденото продължение Берое по чудо не стигна до второ попадение. Алиун Фал центрира отдясно, Милен Желев изпусна Кийлън Лебон, който, останал сам срещу вратаря, засече от точката за изпълнение на дузпа. Караджов обаче някак успя с една ръка да избие в корнер.

В 56-ата минута Лебон се освободи от Йорданов и стреля мощно на 2-3 метра дъгата на наказателното поле. Караджов обаче показа класа и изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка в корнер.

60 секунди по-късно Берое направи фрапантен пропуск. Абубакар Тунгара се отскубна сам срещу вратаря и реши в последния момент да копва над него. Караджов обаче спаси.

В 68-ата минута Тунгара нанесе топовен удар от границата на наказателното поле, който обаче профуча покрай дясната греда.

В 79-ата минута Арда изравни от нищото. Алекс Петков даде далечен пас от собствената си половина. Жуниньо овладя на гърди с гръб вратата. Обърна се и с прекрасен удар от въздуха, встрани от дъгата пред наказателното поле, прати топката неспасяемо от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

Малко след по попадението удар на Александър Георгиев от наказателното поле не намери целта.

В даденото продължение Делев центрира от фал, Желев засече с глава, но Ганев улови пред голлинията.

Малко преди края пък феновете на Берое започнаха да скандират „Оставка“ по адрес на старши треньора Петър Колев.