Белчев каза влиза ли Петър Жеков в щаба и отсече: Готови сме за продължения и дузпи!

0
-
-

Наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев даде пресконференция преди утрешния мач с Б36 Торшавн от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата на стадион „Българска армия“ в четвъртък започва в 20:00ч.

„Това, което знаем за противника, е, че отборът е добре подготвен физически. Типичен представител на скандинавската школа. Млад отбор с футболисти, които не се отказват до последно. Физически отборът се доближава до БАТЕ. Да, по-слаб от БАТЕ, но не трябва да бъде подценяван. Във всеки мач се опитваме да вкараме гол от първата минута. С футболистите постоянно говорим за предстоящите мачове. Трябва да бъдем готови на 100%, за да оправдаваме очакванията на феновете.

Не трябва да има напрежение. Футболистите трябва да знаят, че трябва да се раздават на 100%. Процентите за мача утре са 50/50. Няма да подценим противника и ще подходим с максимално уважение. Следваме си програмата, която сме начертали. Мислим само за утрешния мач, след това ще мислим за Локомотив (Пловдив). Има лека умора, което е нормално. Всички са здрави. Надявам се всички да са на разположение след днешната и утрешната тренировка.

Със сигурност ще се натрупа умора, която в един момент ще се усети. Имаме повече от 20 футболисти и сме длъжни да се справим. Навсякъде другаде, ако има такава ситуация, мачът ще бъде отменен. Не разбирам това решение на Локомотив да не се съгласят да отменят мача.

Новото ни попълнение е назад в подготовката (Тибо Вион). Няма да бъде готов да играе поне едно полувреме. Ако играе, ще бъде на много ниско темпо. Ахмедов се чувства добре, но не е на тази изходна позиция, в която беше. Работим върху това да се възстанови кондиционно. При Петър Занев има усложнение, въпреки че даде два отрицателни теста. Надявам се през следващата седмица да започне тренировки с отбора.

Готови сме за продължения и дузпи. Ако се наложи, ще се справим. Мисля, че футболистите са готови. Али Соу е доказал, че е страхотен футболист. Всички съжаляваме, че срещу Лудогорец не беше неговият ден.

Петър Жеков не стои като вариант за част от треньорския щаб.

Винаги има разлика, когато играеш пред публика и без публика. В тези мачове нямаме право на много грешки. Грешките трябва да бъдат сведени до минимум. Имам 6-7 души за дузпи. От тях ще извадим петима, които да бият дузпи, ако се наложи“, коментира Белчев.