Българка класира Португалия на 1/4 финал на Евробаскет

0
-
-

Българското присъствие на европейското първенство за кадетки до 16 г. в София не се изчерпва само с националния ни отбор, който ни зарадва с класиране на 1/4-финалите, финиширайки втори в своята група Д след победа над Люксембург с 80:69.Знанията и отдадеността си към играта успешно на треньорското поприще превъплъщава една от легендите в женския ни баскетбол Мариана Чобанова. Бившата националка от Благоевград е начело на 16-годишната формация на Португалия на европейското, Дивизия Б в София.Доказателство за добре свършената от нея работа е класирането на бодрата смяна от страната на мореплавателите на 1/4-финалите на шампионата при 16-годишните момичета. Селекцията на европейска вицешампионка от 1983 и 1985 година финишира на първо място в своята група B без загуба – с баланс от 5-0, което стори само Словения в група А. Момичетата от Португалия минаха последователно през Великобритания с 46:41, през Австрия с категоричното 82:28, през Ирландия с 68:67, през Беларус с 53:33 и през Албания с 118:31. Това със сигурност ще предизвика високи оценки за представянето на тима от страна на португалската федерация.За селекцията на Мариана Чобанова обаче битките не свършват дотук. Утре (22 август) от 20.30 ч. в зала “Универсиада” нейните възпитанички продължават битката за място сред най-добрите в двубой от елиминациите срещу Сърбия.