Българин триумфира с купата на Румъния(ВИДЕО)

0
-
-

Българският защитник Радослав Димитров и неговият Сепси спечелиха тазгодишното издание на Купата на Румъния. „Червено-белите“ победиха на финала с 2:1 състава на Волунтари. Нашият сънародник бе титуляр за своя тим и се представи на ниво. Срещата се игра пред над 8 хил. зрители на стадион „Рапид“ в Букурещ.

Сепси поведе с два гола през първото полувреме, като и двата бяха дело на Мариуш Стефанеску. В 22-ата минута Думитреску пусна пас в коридор за 23-годишния нападател, който с удар от малък ъгъл успя да отбележи за 1:0

В 38-ата минута Стефанеску удвои преднината на своя тим с изключително красив гол. Той получи топката на около 25 метра от вратата и с изумителен изстрел от дистанция прати топката във вратата за 2:0.

В 5-ата минута на добавеното време на двубоя Андрес Думитреску си отбеляза автогол, за да оформи крайното 2:1, но Волунтари нямаше време за нищо повече.Така Сепси ликува с Купата на Румъния за пръв път в историята си. Досега отборът имаше един загубен финал през 2020 година от ФКСБ. Волунтари остава с един спечелен трофей на сметката си.

Спечелването на Купата също така гарантира на Сепси участие във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Волунтари пък ще трябва да играе на бараж, ако иска също да намери място в третия по сила турнир на УЕФА.