0
65816943 450070298904791 9134517384067940352 n
-
-

Националният отбор за младежи записа трета победа над Северна Македония в контролните срещи, след успех в Благоевград със 78:73.
След отличен старт на двубоя със серия от 15-0 в зала „Скаптопара“, и силно първо полувреме, изглеждаше, че нашият тим владее ситуацията. На моменти авансът им стигаше 18 точки, а на почивката разликата бе 15.
Нещата се обърнаха след паузата, когато отличната стрелба от тройката на македонците ги върна в мача. Преди почивката те не бяха реализирали от разстояние, но през второто полувреме реализираха 7 шута от тройката. България на няколко пъти пак се откъсваше, като води от началото до края, но също на няколко пъти гостите се доближиха на една-две атаки разлика. Все пак нашият състав издържа теста до края и взе победата, трета и в подготовката. Утре е втората проверка между двата отбора е от 12.00 часа.17 точки за успеха реализира Александър Матушев с отличен процент, 13 добави Цветомир Чернокожев, а 10 точки записа Марин Маринов. 21 точки за Македония реализира Павле Михайлоски.