0
Снимка: twitter.com/northernireland
-
-

България победи Северна Ирландия в сблъсък от 8-ия кръг на световните квалификации в група „С“. На стадион „Васил Левски“ „лъвовете“ се наложиха с 2:1, осъществявайки пълен обрат, след като на полувремето губиха с 0:1.

След четвърт час игра Десподов центрира от корнер. Чочев засече с глава, но малко над напречната греда.

В ответната атака Северна Ирландия по чудо не поведе. След центриране отляво, Пади МакНеър засече с глава от границата на вратарското поле, но Караджов някак успя да избие в корнер. След неговото изпълнение, Конър Уошингтън стреля от вратарското поле, но Караджов със страхотна намеса изби от голлинията.

В 21-ата минута Томсън нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но отново вратарят на България бе на мястото си и изби.

В 35-ата минута Северна Ирландия поведе. Пади МакНеър центрира отдясно. Джош Магенис засече с глава, но Караджов изби. Топката попадна у Конър Уошингтън, който не сгреши от 4-5 метра. Първоначално попадението бе отменено заради засада. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче то бе зачетено и гостите поведоха с 1:0.

България изравни в 53-ата минута. Илиан Илиев центрира от дълбочина. Топката рикошира във футболист на гостите и се насочи към точката за изпълнение на дузпа. Там Тодор Неделев стреля от движение, намирайки долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Малко след попадението Чочев нанесе удар от дистанция. Стражът на Северна Ирландия обаче спаси без особени затруднения.

В 63-ата минута България осъществи пълен обрат. Десподов центрира отдясно. Чочев овладя и пусна на дъгата на наказателното поле за Кирил Десподов. Звездата на Ботев (Пд) пък с безпощаден удар с левия крак намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

БЪЛГАРИЯ: 23. Иван Караджов, 2. Иван Турицов, 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 21. Димитър Велковски, 18. Ивайло Чочев, 4. Радослав Цонев, 14. Борислав Цонев, 8. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов (к), 19. Атанас Илиев

Резерви: 1. Мартин Луков (вр), 13. Светослав Вуцов (вр), 6. Бирсент Карагарен, 7. Доминик Янков, 9. Спас Делев, 10. Радослав Кирилов, 12. Петър Витанов, 15. Васил Божиков, 16. Кристиян Малинов, 17. Калоян Кръстев, 20. Димитър Илиев, 22. Илиан Илиев-младши​

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ: 1. Бейли Пийкок-Фарел, 11. Шейн Фъргюсън, 5. Том Фланаган, 20. Крейг Каткарт, 4. Даниел Балард, 8. Стивън Дейвис (к), 17. Пади МакНеър, 15. Джордан Томпсън, 21. Джош Магенис, 2. Конър Брадли, 9. Конър Уошингтън

Резерви: 12. Конър Азард (вр), 23. Лиам Хюс (вр), 22. Киарон Браун, 14. Стюарт Далас, 7. Ниал МакГин, 19. Алфи МакКалмънт, 13. Карл Уинчестър, 16. Джордан Джоунс, 10. Дион Чарлс, 18. Пол Смит