Австралия обезвреди „червения динамит“! Чака победителя от групата на Аржентина (ВИДЕО)

0
daniq avstraliq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Австралия победи Дания в решителен двубой от група „D“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ал Джануб“ „кенгурата“ се наложиха с 1:0. Това им позволи да завършат втори групата и да продължат към 1/8-финалите. Там те ще срещнат победителя от групата на Аржентина, в която са още Полша, Саудитска Арабия и Мексико. „Червения динамит“ пък отпадна безславно, завършвайки с едва една точка.

Дания можеше да поведе в 11-ата минута. Матиас Йенсен бе изведен от Мартин Братуайт в наказателното поле и стреля мощно от 7-8 метра, от неголям ъгъл. Вратарят на Австралия обаче успя да избие отиващата под гредата топка в корнер. Това остана и най-опасното и интересно положение пред първото полувреме, до края на което имаше няколко или неточни, или твърде леки удари към двете врати.

Австралия поведе след точно час игра. При прекрасно организирана контра Матю Леки получи извеждащ пас малко зад централната част на терена. Той напредна мощно, нахлу в наказателното поле, справи се с Йоаким Меле и стреля по диагонала. Топката мина между краката на Меле и покрай плонжа на Шмайхел за 1:0.

До края на мача Дания наложи териториален превес. Имаше и нелоши шансове, но не успя да стигне дори до изравнителен гол.

Австралия: Матю Райън, Милош Дегенек, Хари Сютър, Кай Роулс, Азиз Бехич, Матю Леки, Джаксън Ървайн, Аарън Мой, Крейг Гуудуин, Райли МакГрий, Мичел Дюк

Дания: Каспер Шмайхел, Андреас Кристенсен, Симон Кяер, Расмус Кристенсен, Йоаким Меле, Кристиан Ериксен, Пиер-Емил Хойберг, Матиас Йенсен, Йеспер Линдстрьом, Сков Олсен, Мартин Братуейт