Арда шокира Берое насред Стара Загора! Камбуров изпорти дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Арда победи Берое в мач от XVI кръг на efbet Лига. На стадион „Берое“ в Стара Загора, воденият от Стамен Белчев тим се наложи с 1:0. „Зелените“ можеха да стигнат поне до точка, но Мартин Камбуров пропусна дузпа.

Берое стигна до гол в 16-ата минута. Мартин Камбуров бе точен с глава, след като засече центриране в наказателното поле. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 28-ата минута Александър Цветков намери Рубен Бригидо, чийто изстреля в близкия ъгъл бе избит в корнер от Караджов.

Арда поведе в 40-ата минута. Деян Лозев нахлу в наказателното поле, където бе спънат от Александър Василев и главният арбитър от съди дузпа. От бялата точка Радослав Василев бе точен за 0:1.

В 60-ата минута Мартин Камбуров стреля от фаул, но топката премина до дясната греда. 120 секунди по-късно Вандерсон проби и нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, ала със същия успех като на своя съотборник от предходната ситуация.

В 74-ата минута Мартин Камбуров пусна в наказателното поле към Вандерсон. Ударът на последния по диагонала обаче премина покрай дясната сглобка. Малко след това пък изстрел от границата на пеналта на Конте профуча покрай другия горен ъгъл.

В 82-ата минута Мартин Камбуров получи в наказателното поле и бе фаулиран от капитана на Арда Пламен Крумов. За нарушението главният съдия отсъди втора дузпа в мача. С изпълнението на наказателния удар се нагърби потърпевшият. Опитният нападател обаче пропусна, стреляйки покрай лявата греда.

В последната минута мощен удар на Камбуров бе боксиран от Караджов, изстрел на Бригидо мина покрай гредата. В даденото продължение пък Тоуба засече с глава центриране отдясно, но също не намери очертанията на вратата.