Англия отнесе Уелс за едно полувреме и чака Сенегал на 1/8-финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
angliq uels
Снимка: twitter.com/england
-
-

Англия победи Уелс в мач от група „В“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ахмад бин Али“ „трите лъва“ се наложиха с категоричното 3:0. По този начин те спечелиха своята група с актив от 7 точки. Така на 1/8-финалите ще се изправят срещу втория от група „А“ – Сенегал.

В 10-ата минута  Хари Кейн със страхотен пас изведе Маркъс Рашфорд сам срещу вратаря. Дани Уорд обаче успя бързо да скъси максимално дистанцията до съперниковия футболист и да отрази удара му.

В 38-ата минута Англия организира страхотна атака, украсена с фантастичен пас със завъртане на Джуд Белингам. В крайна сметка топката стигна в наказателното поле до Фил Фодън, чийто удар обаче мина над вратата.

60 секунди по-късно Маркъс Рашфорд засече със задна ножица центриране в наказателното поле. Топката обаче премина далеч от целта.

В даденото продължение Джо Алън шутира мощно от границата на наказателното поле, но доста над напречната греда.

Англия нанесе своя удар в самото начало на втората част. В 50-ата минута Маркъс Рашфорд изпълни перфектно свободен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Само 60 секунди по-късно „трите лъва“ удвои аванса си. Уелс сгреши при изнасянето. Топката стигна вдясно от наказателното поле до Хари Кейн, който даде великолепен успореден пас. Фил Фодън пък засече безкомпромисно от вратарското поле за 0:2.

В 68-ата минута Англия окончателно сложи точка на спора. Калвин Филипс изведе отдясно Маркъс Рашфорд, който проби мощно, нахлу в наказателното поле, освободи се от Конър Робъртс и шутира с левия крак. Топката мина между краката на Уорд и спря в мрежата му за 0:3.

До края на мача англичаните имаха още няколко отлични възможности, от които обаче не се възползваха.

Уелс: 12. Дани Уорд, 5. Крис Мефам, 6. Джо Родън, 4. Бен Дейвис, 3. Нико Уилямс, 15. Итън Ампаду, 10. Аарън Рамзи, 20. Даниел Джеймс, 7. Джо Алън, 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Муур

Селекционер Робърт Пейдж

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уолкър, 5. Джон Стоунс, 6. Хари Магуайър, 3. Люк Шоу, 4. Деклан Райс, 8. Джордан Хендерсън, 11. Маркъс Рашфорд, 22. Джуд Белингам, 20. Фил Фодън, 9. Хари Кейн