0
amatyori natsionali
-
-

Аматьорският национален отбор по футбол победи с 4:0 Миньор Перник в контролна футболна среща, играна на базата на БФС в Бояна. Както е известно гръбнакът на националния отбор е съставен от футболисти от Югозападния регион.

Два гола за победата вкара Мирослав Радев от Асеновец в 13-ата и в 35-ата минута. Между двете му попадения футболисти от Миньор направиха няколко сериозни пропуска. В 63-ата минута Георги Георгиев от Ботев Ихтиман вкара и трети гол с удар от границата на наказателното поле. 15 минути преди края плеймейкърът на Беласица Запро Динев оформи и крайния резултат. Все по-проспериращият футболист се възползва хитро от недоразбирателство в защитата на Миньор.

Това бе и своеобразна пресявка за възпитаниците на Красимир Манолов и Христо Джоджов, за бъде определена и групата от 18 човека за евроквалификациите в Сливен и Стара Загора. Те са през октомври, а съперници на нашите са Турция, Беларус и Уелс.