ЦСКА с позиция след заплахите от УЕФА

0
cska 1200x700
- -

ЦСКА излезе с официална позиция след инцидентите при гостуването на Дери Сити в първия квалификационен кръг на Лига Европа. След като УЕФА стартира производство по случая, от европейската централа са препоръчали на „армейците“ да не продават билети за гостуването на Карабах, докато казусът не бъде изяснен. От клуба информираха, че ще направят всичко възможно привържениците да бъдат допуснати до гостуващия сектор в Баку.

 

Позицията на ЦСКА:

„Армейци,

След двубоя реванш от 1 квалификационен кръг на УЕФА Лига Европа между Дери Сити и ЦСКА на ст. „Брендиуел“, УЕФА е образувала дисциплинарно производство срещу двата клуба във връзка с инцидентите с привържениците им.

В тази връзка Европейската футболна централа препоръчва да не се продават билети за „армейския“ сектор за следващото гостуване на ЦСКА в европейските клубни турнири – на ФК Карабах в Баку на 23 юли (четвъртък) от 2 квалификационен кръг на УЕФА Лига Европа, докато не бъде взето окончателно решение по случая.

ЦСКА подчертава, че ще положи всички усилия, за да могат „червените“ привърженици да присъстват на предстоящата среща. Клубът ни ясно и категорично ще изложи пред УЕФА всички аргументи, свързани със споменатите инциденти, както и с организацията или липсата на такава, свързана със сигурността, условията и цялостното провеждане на футболния мач в Дери, от страна на клуба-домакин и на северноирландските власти.

В същото време ЦСКА осъжда решително всички прояви на агресия, непристойно поведение и хулигански прояви, на които станахме свидетели в няколко епизода от снощния двубой.

Призоваваме нашата вярна публика за въздържане от всякакви непристойни прояви или расистко и/или дискриминационно поведение.“

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани