0
mbatshuayi 65026009 2420021161388207 5040807882984035414 n
-
-

Белгия победи с 2:0 Казахстан като гост в двубой от група „I” на европейските квалификации. Белгийците отбелязаха по един гол в двете полувремена на мача и това се оказа напълно достатъчно за крайния успех. Голмайстори бяха Мичи Батшуай и Тома Мюние.

На „Астана Арена“ резултатът бе открит още след 20-ина минути игра. Денис Прат намери с хубав пас успоредно на голлинията Мичи Батшуай. Футболистът на Челси се бе измъкнал от противниковия защитник и реализира на опразнената врата за 1:0.

В 53-ата минута Еден Азар демонстрира чудесен поглед върху играта. Той видя включващия се на скорост Тома Мюние и го изведе с дълъг пас на чиста голова позиция. За дясното крило не представляваше никаква трудност да преодолее вратаря Дмитро Непогодов и така резултатът стана 2:0 в полза на гостите.

До края „червените дяволи“ имаха ощя няколко добри шанса за трети гол, но до такъв не се стигна и резултатът 2:0 остана непроменен.

Белгия заема първото място с максимален актив от 24 точки след 8 мача и вече си осигури участие на Европейското първенство догодина още с победата срещу Сан Марино в четвъртък. В следващия си мач белгийците гостуват на Русия, а Казахстан на Сан Марино.