Тимът на Илия Груев със зрелищна загуба в Германия

0
GRUEV
-
-

Отборът на Хофенхайм надделя с 3:2 над гостуващия Вердер (Бремен) в интригуваща битка от втория кръг на Бундеслигата. Бременският тим, където като асистент работи българинът Илия Груев, откри резултата в 42-рата минута след гол на Фюлкгруг. След почивката паднаха цели четири попадения – три от които за домакините. Гостите играха с човек по-малко в последния четвърт час на двубоя.Първото полувреме беше изпъстрено с борба и незавършени атаки. Гостите от Бремен бяха по-дейни в опитите си за откриване на резултата. В 42-рата минута те се възползваха от втория си корнер, за да реализират за 0:1. Нури Шахин центрира и Никлас Фюлкруг отбеляза с глава, надскачайки съперник.След почивката Хофе реагира и направи пълен обрат едва за четвърт час игра. В 54-ата минута Денис Гайгер центрира от корнер, намирайки Ермин Бичакчич, който се разписа с глава за 1:1. Пет минути по-късно Иляс Бебу не беше покрит в наказателното поле и вкара попадение с удар от 15 метра. Гостите от “Везерщадион” протестираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.
В 71-ата “зелените” вкараха топката в мрежата. Попадението първоначалното беше зачетено, но секунди по-късно отменено след детайлно преглеждане на ситуацията с помощта на видеоповторение. Според съдията Дейви Клаасен е играл с ръка преди да отбележи. В 77-ата Йоханес Егещайн получи втори жълт картон и гостите доиграха срещата с един по-малко.В 81-ата Вердер все пак стигна до изравнително попадение след грешка при изнасянето на топката. Юя Осако получи пред наказателното поле, финтира двама с едно движение и прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря с отсечен удар от 18 метра – 2:2. Това обаче не беше краят на спора. В 87-ата Вердер допусна ново попадение от корнер. Павел Кадержабек остана непокрит и се разписа с глава от десет метра за 3:2.