
Дреновец победи Расово с 2:0 в контрола, част от подготовката и на двата тима. Михаел Илиев откри резултата в 27-та мин. след асистенция на Павлин Димитров-Пинко. В 90-та мин. Габриел Ангелов затвърди победата, възползвайки се от подаване на Александър Иванов-Гарванчето.
Домакините се оказаха без вратари за проверката, тъй като единият бе заболял, а вторият бе на работа. Тяхното отсъствие бе компенсирано по перфектен начин от полевите играчи Петър Иванов през първата част и 52-годишният Емил Драгинков, легенда на дреновския футбол през втората, отчаяли с намесите си нападателите на Расово.
„Добър мач за нашия отбор. В контролите целим да изградим стил на игра, който да подхожда на футболистите, с които разполагаме. За пролетния полусезон сме привлекли три нови попълнения – Александър Иванов-Гарванчето от Балкан /Белоградчик/, Михаел Илиев от Расово и Емил Господинов-Бижуто от Бойчиновци. Имаме двама напуснали. Цветан Лазаров ще продължи да играе за Ботев /Рогозен/, а Николай Петков замина за Германия. Искам да им благодаря за помощта, която ни оказаха през есента и ни помогнаха да сме сред водещите отбори в областта. Пожелавам им успех в новите им начинания. Специални благодарности на местните радетели за организацията на мачовете и на г-н Александър Александров, кмет на Ружинци, благодарение, на когото мъжкия футбол в общината е все още жив“, заяви за „Конкурент“ играещият треньор Велко Каменов.
Конкурент