175 гола в селски турнир

0
-
-

Домакините от Селото спечелиха коледния турнир по футбол на малки врати в Зверино. В него участваха 10 мъжки и 3 детски формации.

След 4 победи Селото оглави класирането в група „А” при големите с голова разлика 19:4. Напред продължи UK Albania /Оданат/ със 7 т. /26:20/. Малко не достигна на Сивец и Мрън-Мрън /Зверино/ да се преборят за място на полуфинала. Те завършиха съответно с 6 и 4 т. На дъното без актив остана Нещастник /Оданат/.

Резултати: Нещастник – Мрън-Мрън 1:3, Селото – UK Albania 5:2, Нещастник – Сивец 0:8, Селото – Мрън-Мрън 5:0, Сивец – UK Albania 1:6, Нещастник – Селото 1:5, Сивец – Мрън-Мрън 6:5, Нещастник – UK Albania 8:12, Селото – Сивец 4:1, UK Albania – Мрън-Мрън 6:6.

В другия поток Куртизан /Гарата/ също записа 4 победи при голова разлика 16:6. Напред продължи и Ураган /Сивец/ с 9 т. и съотношение 21:8. Класирането се допълва от Чалга пеперудки /Оселна/ с 6 т., Металург /Елисейна/ с 3 т. и Балкан /Игнатица/ с 0 т.

Резултати: Металург – Ураган 4:8, Куртизан – Балкан 6:3, Металург – Чалга пеперудки 0:5, Куртизан – Ураган 3:2, Чалга пеперудки – Балкан 9:2, Металург – Куртизан 1:5, Чалга пеперудки – Ураган 1:6, Металург – Балкан 5:0 /сл./, Куртизан – Чалга пеперудки 2:0, Балкан – Ураган 0:5 /сл./.

Последваха два много интересни полуфинали. В единия Ураган поведе още в началните минути след гол на Димитър Георгиев, но Селото успя да направи пълен обрат още до полувремето, а през втората част отбеляза още няколко гола и поведе с 5:1. В последната атака Ураган върна едно попадение за крайното 5:2. За победителите 4 пъти се разписа Ивайло Бояджиев, а веднъж точен беше Цветослав Найденов. Головете за съперника бяха дело на Димитър Георгиев.

Във вторият полуфинал Куртизан поведе с 2:0 на UK Albania, но представителите на Оданат махала не се отказаха и намалиха на 2:1 чрез Митко Гришев. Последваха силни минути за тях и натиск с няколко опасни положения, при едно от които имаха претенции за дузпа. В последната атака в мача резултата стана 3:1 с трети гол на Вилиян Манолов.
За третото място UK Albania бе по-мотивирания отбор и спечели срещу Ураган с 6:2 /Денислав Луканов – 2, Николай Гришев – 2, Йордан Георгиев, Митко Гришев; Атанас Стоянов, Николай Цветанов/.
Във финала Ивайло Бояджиев откри резултата в полза на Селото, а Момчил Иванов удвои. Куртизан намали с гол на Емил Манолов. Мачът продължи да бъде двуостър и интересен. Селото разчиташе на добра организация в защита и умело използваше възможностите си да атакува. В средата на второто полувреме, след хубава комбинация, Бояджиев оформи крайното на 3:1.

В 24-те изиграни мача бяха отбелязани 175 гола, като рекордьор в това отношение бе двубоят между Нещастник и UK Albania завършил 8:12.

„Тази година в турнира се включиха над 110 участници, което е поредното доказателство за това, че в село Зверино и региона хората обичат спорта. Благодарим на всички футболисти и зрители“, заявиха организаторите.

Голмайстор на турнира стана Митко Гришев от UK Albania с 18 попадения, 10 от които вкарани в една среща. Едва 7 пъти топката от мрежата си извади вратарят на шампионите Борислав Георгиев. За двамата имаше грамоти и статуетки от Община Мездра. Грамоти получиха и Мартин Писарски за най-красив гол, най-възрастният състезател Димитър Илиев, най-атрактивният отбор Нещастник, както и съдията Стоян Петров. Беше отличен също легендата на футбола в Зверино – Иван Митев-Джефри, който като част от Етър /Велико Търново/ се изправя срещу Интер на стадион „Джузепе Меаца” през 70-те години на миналия век.

При децата спечели Юнак /Оселна/ след две победи с 6:0 над Скала /Зверино/ и 4:1 над Балкан /Игнатица/. Втори е Балкан, надделял с 5:3 над Скала. Голмайстор стана Мартин Рашов от Юнак с 5 попадения, а най-добър вратар е съотборникът му Никълс Петров, допуснал само един гол.