С „колумбийски“ голове, ЦСКА би Нефтохимик в дебюта на Стамен Белчев (ВИДЕО)

0
-

Нефтохимик загуби с 0:2 домакинството си на ЦСКА-София. любопитно бе, че и двете попадения бяха дело на колумбийци – Рафаел Перез и Густаво Кулма. Срещата бе дебютна за Стамен Белчев начело на столичани. Двубоят от XVI кръг на Първа професионална лига се игра пред около 1500 зрители на ст. „Лазур“, като сред тях имаше доста фенове на гостите. На трибуните бяха и бившите наставници на бургазлии Димитър Димитров, Диян Петков, Димчо Ненов и Тодор Киселичков.

Срещата започна с минута мълчание в памет на трагично загиналите в самолетна катастрофа футболисти на бразилския Шапекоензе. Преди мача пък футболистите на ЦСКА излязоха с фланелка на починалия в инцидента бивш играч на „аремйците“ Филипе Машадо. Първият половин час на мача премина при равностойна игра, предимно в центъра на терена, като опасности липсваха и пред двете врати. Първата и единствена малко по-интересна ситуация за това полувреме бе в 35-ата минута. Кирил Десподов стреля от въздуха, но над вратата. В ситуацията пък бе маркирана и засада.

Не бе изминала и минутка от началото на втората част, когато Венцислав Христов направи непростим пропуск. Той засече центриране на 2-3 метра пред голлинията, но прати топката над вратата. „Армейците“ отговориха с много опасен удар по земя на Преслав Йорданов, който обаче бе избит от Янко Георгиев в корнер. При неговото изпълнение в 50-ата минута Рафаел Перез надскочи Ангел Грънчов и стреля с глава. Топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата за 0:1. 9 минути по-късно крайният победител в мача бе ясен. Густаво Кулма направи хубаво двойно и от близко разстояние прати топката покрай вратаря за 0:2. „Шейховете“ можеха да намалят малко след това. Опасно центриране от корнер обаче бе избито под носа на „зелен“ играч в корнер. Влезлият като резерва Милчо Ангелов пък пропусна да направи резултата класически, останал сам срещу Янко Георгиев. До края на мача домакините имаха няколко възможности да стигнат поне до почетно попадение, от които така и не успяха да се възползват.

Състав на Нефтохимик: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Ангел Грънчов, Михаел Орачев, Николай Дюлгеров – ж.к., Любомир Божинов – ж.к., Иван Вълчанов (69′ – Атанас Чепилов), Станислав Маламов (39′ – Емануил Манев), Мариян Огнянов, Венцислав Христов (57′ – Живко Петков)

Състав на ЦСКА-София: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Рафаел Перез, Преслав Йорданов (60′ – Милчо Ангелов), Арсенио Нунеш – ж.к., Кирил Десподов (88′ – Борис Галчев), Петрус Бумал, Никола Колев, Станислав Манолев, Густаво Кулма (74′ – Диого Виана)