Марица завърши редовния сезон с победа

0
-
-

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в НВЛ-жени два мача преди края, осигури си минимум сребърни медали и се класира директно за полуфиналните плейофи, които ще се проведат в средата на месец март. В изтеглена среща от последния 14-и кръг, шампионките надиграха като гости Казанлък Волей с 3:0 (25:13, 25:17 и 25:16 ) след 64 минути игра пред около 150 зрители в зала „Багира“ в центъра на долината на розите.

Най-полезни за Марица станаха Десислава Николова и Мария Данчева с по 11 точки за победата.

Марица вече е с 10 победи от 10 мача и 29 точки. В таблицата следват ЦСКА с 6 победи и Берое (Стара Загора) и Левски с по 5 от по 9 изиграни срещи. Този четвъртък „жълто-сините“ гостуват на ЦСКА в отложен двубой от 9-ия кръг. Мачът на 15 февруари е в зала „Васил Симов“ от 18,00 часа.