„Лъвчетата“ на Ангел Стойков влязоха в историята с равенство срещу Холандия

0
-

Националният отбор на България до 19 години завърши с Холандия в последен мач от група „Б“ на Евро 2017 в Грузия. В първите си две срещи от надпреварата „трикольорите“ загубиха с 0:2 от Англия и 0:3 от Германия.

Въпреки че не стигнаха до победа, „лъвчетата“ на Ангел Стойков записаха имената си в историята на родния футбол. До момента България U19 бе записала осем поражения от осем мача на еврофинали. Освен това, родните национали бе бяха стигали до попадение в противникова врата, а бяха допуснали цели 18. След днешния двубой, обаче и двете нули, при реализирани попадения и точки, бяха счупени.

След четвърт час игра Диросун стреля опасно, но Даниел Наумов спаси. Следващите минути „лалетата“ играеха повече с топката, но далеч от вратата на България. Тюн Коопмайнерс също можеше да изведе „лалетата“ напред, но ударът му мина встрани от вратата. В заключителните секунди на първото полувреме Добрев стреля с глава, но Билоу спаси.

В 50-ата минута Холандия откри резултата. Родни Конголо пресече пас на Петко Христов, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката в мрежата за 1:0. „Лъвчетата“ на Ангел Стойков, обаче отговориха светкавично. Само 5 минути по-късно резултатът бе изравнен. Георги Янев центрира от фаул, а Георги Русев засече за 1:1. Попадението бе първо за България U19 в общо 8 мача на еврофинали.

Само пет минути по-късно България най-накрая вкара гол. Той бе дело на Георги Русев. Десетката засече центриране от фаул на Георги Янев, като отблизо изравни. Това бе първо попадение на младите „лъвове“ след осем мача на Европейско първенство без попадение. Калоян Кръстев пък можеше да направи пълен обрат, но мощният му изстрел бе избит с мъка от Билоу в корнер. Малко по-късно удар на Русев не намери очертанията на вратата.

ХОЛАНДИЯ: 1. Джъстин Билоу, 2. Тристан Декер, 4. Армандо Обиспо, 5. Юрих Каролина, 6. Дани де Вит, 8. Тюн Коопмайнерс, 13. Навайо Бакбоорд, 7. Джей-Рой Грот, 10. Ферди Кадиоглу, 11. Джавайро Диросун, 12. Родни Конголо

Резерви: Маартен Паес, Робин Цвартенс, Бой Кемпер, Че Нънели, Джъстин Лонвийк, Ноа Ланг, Йоел Пиру

Селекционер: Маартен Стекеленбург

БЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов, 5. Петър Генчев, 3. Васил Добрев, 15. Петко Христов, 4. Ангел Лясков, 8. Георги Янев, 7. Ивайло Найденов, 22. Иван Тилев, 10. Георги Русев, 16. Калоян Кръстев, 19. Станислав Иванов

Резерви: Димитър Шейтанов, Мариян Димитров, Ивайло Климентов, Матео Стаматов, Светослав Ковачев, Томислав Йорданов

Селекционер: Ангел Стойков

Снимка: twitter.com/uefacom