Левски размаза ЦСКА във волейболното дерби

0
-

Женският отбор на Левски записа четвърта победа в първенството, след като надигра категорично ЦСКА с 3:0 (26:24, 25:17, 25:18) във вечното дерби на седми кръг на НВЛ-жени.

Треньорите на двата тима разчитаха на следните състави:
Левски: Кристина Гунчева, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска, Зорница Янева, Деница Димитрова, Моника Кръстева и Кристияна Петрова – либеро (Гергана Георгиева и Мария Йорданова).

ЦСКА: Диана Ненова, Силвия Кьосева, Ралина Дошкова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Натали Петрова и Михаела Михайлова – либеро.

Първата част бе доста оспорвана – гостенките стартираха силно, след което ролите се размениха. До края на гейма обаче интригата бе налице, но в крайна сметка „сините“ се оказаха по-издръжливи и тръгнаха напред в резултата.

Във втория гейм Левски натисна ЦСКА със сервис, след това „червените“ изравниха до втората почивка. Момичетата на Радослав Бакърджиев излязоха от ситуацията, използвайки отново силния си сервис и поведоха, затваряйки при 25:17. Ключова роля имаше Вангелия Рачковска, която направи серия от седем сервиса, включително 2 аса, като остана на крайната линия до спечелването на гейма.

В третата част левскарките бяха доминиращи и това им донесе крайния успех.

Левски завършва полусезона на трета позиция с 12 точки (4 победи, 2 загуби), ЦСКА е на е на второ място със същия актив, но с по-добро геймово съотношение.

Състезателките на Радослав Бакърджиев стартират 2018 г. с домакинство на Славия, на 19 януари (петък). ЦСКА гостува на Раковски.

Източник и снимка: bgvolleyball.com

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]